Atrakcja nad morzem – ciekawe miejsca na wybrzeżu Bałtyku dla podróżników

Jesteś fanem morskich klimatów i chcesz odpocząć nad polskim morzem? Zastanawiasz się, jakie atrakcje czekają na wybrzeżu Bałtyku i gdzie warto się wybrać? Wszystko zależy od Twojego gustu i preferencji – od cichej, urokliwej Łeby po tętniące życiem Trójmiasto, nadmorskie miasta mają wiele do zaoferowania. W tym artykule przedstawimy najlepsze ciekawe miejsca nad morzem, które warto zwiedzić i niedrogie noclegi w pobliżu największych atrakcji.

Atrakcje nad Bałtykiem – gdzie warto się wybrać?

Hel – morska atrakcja nad morzem

Hel to jedno z najpopularniejszych polskich nadmorskich miasteczek, z pięknymi, piaszczystymi plażami, latarnią morską i fokarium, w którym można zobaczyć foki w ich naturalnym środowisku. Położony na końcu półwyspu, Hel jest doskonałym miejscem do uprawiania sportów wodnych, takich jak windsurfing i kitesurfing. Spacer po mocno nadmorskiej promenadzie lub wizyta w Muzeum Obrony Wybrzeża to dobre pomysły na wieczorny relaks.

Łeba – piękna plaża i morski klimat

Łeba to kolejne pięknie położone nadmorskie miasteczko, z jedną z najpiękniejszych plaż na wybrzeżu Bałtyku. Znajdująca się tu mierzeja, słynąca z ruchomych wydm, jest jedną z największych atrakcji turystycznych w Polsce. Polecamy również wizytę w Parku Dinozaurów, w którym można zobaczyć repliki dinozaurów w naturalnej skali.

Trójmiasto – turystyczny ośrodek nadmorski

Największe miasta nadmorskie w Polsce – Gdańsk, Gdynia i Sopot – tworzą Trójmiasto, turystyczny ośrodek nadmorski, który warto odwiedzić ze względu na bogatą historię, zabytki i wspaniałe widoki. Są tu znakomite restauracje, kluby, muzea i liczne atrakcje czekające na turystów. Głównymi punktami turystycznymi w Trójmieście są m.in. Molo w Sopocie, Stadion Energa Gdańsk, Akwarium Gdyńskie, centrum Słowian i Wikingów w Gdańsku oraz wiele innych.

ciekawe miejsc nad Bałtykiem

Ciekawe miejsca nad morzem – co warto zobaczyć?

Latarnia morska – widokowy punkt nad wybrzeżem

Latarnie morskie to must-see w każdym nadmorskim miasteczku. Zapierają one dech w piersiach swoim romantycznym i nastrojowym charakterem, a z widokowego punktu można podziwiać malownicze wybrzeże Bałtyku. Największą latarnią morską w Polsce jest Latarnia Morska w Stilo, zlokalizowana na północnym zachodzie Polski. Piękne widoki na Bałtyk wtedy gwarantowane!

Mierzeja Wiślana – najpiękniejszy piaszczysty cypel

Mierzeja Wiślana to największy cypel ciągnący się wzdłuż polskiego wybrzeża – z jednej strony otoczony wodami Zalewu Wiślanego, z drugiej – Bałtykiem. Największym i najważniejszym miastem na Mierzei Wiślanej jest Elbląg, z pięknym rynkiem i zabytkowym ratuszem.

Fokarium w Helu – niezwykła przygoda z fokami

Niezwykłym przeżyciem dla całej rodziny będzie wizyta w Fokarium w Helu. To pierwsze w Polsce miejsce, w którym można zobaczyć foki z bliska, dowiedzieć się o ich życiu i zachowaniu oraz wziąć udział w interaktywnych warsztatach. Fokarium organizuje również rejsy statkiem po zatoce Puckiej, z pięknymi widokami na polskie wybrzeże.

Najlepsze miejsca nad morzem – noclegi i atrakcje

Słowiński Park Narodowy – wodny świat i ruchome wydmy

Słowiński Park Narodowy to wyjątkowe miejsce, w którym można dotknąć dzikiej natury i zobaczyć niepowtarzalne krajobrazy zmieniające się każdego dnia. To tu znajdują się ruchome wydmy, najwyższe w Europie, oraz jeden z największych w Europie systemów jezior polodowcowych. W parku istnieje wiele opcji noclegowych dla turystów, w tym luksusowe hotele, kempingi i szałasy.

Wolin – zabytkowy ośrodek turystyczny z panoramą na morze

Wolin to zabytkowy ośrodek turystyczny, z pięknymi uliczkami, licznymi zabytkami i wspaniałą panoramą na morze. W Wolinie można zobaczyć wzgórze zamkowe, pozostałości po starożytnych osadach Słowian, a także skorzystać z licznych atrakcji turystycznych: wśród nich znajduje się m.in. Jezioro Turkusowe, Park Bażantarnia, akwedukt w Płoni oraz zamek grodowy.

Park Miniatur w Międzyzdrojach – zabytki w pigułce

Park Miniatur to doskonałe miejsce dla rodzin z dziećmi. Znajduje się tu ponad 30 miniatur najważniejszych zabytków w Polsce i na świecie – m.in. Zamku Królewskiego na Wawelu, Katedry Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, Zamku Książ w Wałbrzychu czy Most Golden Gate. Wszystkie modele wykonane są w skali 1:25, a ich wykonanie jest wykonane z dużą dokładnością. Park Miniatur to ciekawa alternatywa dla osób, które szukają odpoczynku od plaży.